ОБРАЗОВАНИЕ ЗА РУБЕЖОМ - ЭТО РЕАЛЬНОСТЬ!
На главную
Карта сайта
Обратная связь
ПОДПИСКА НА РАССЫЛКУ
Ваш E-Mail:
OSVITA » Статьи » 10000 грантів від Європейської Комісії

10000 грантів від Європейської Комісії

Європейська Комісія виділила майже 10000 нових грантів, які будуть фінансуватися програмою Erasmus Mundus в 2009/2010 навчальному році. 8385 студентів і викладачів з вищих навчальних закладів прибудуть до ЄС для навчання або викладання в європейських ВНЗах, тоді як у партнерських інститутах з інших країн, що не входять до ЄС, навчатиметься чи працюватиме 1561 громадянин з країн ЄС.

Як зазначив Комісар ЄС з питань освіти, навчання, культури й молоді Ян Фігель, "Erasmus Mundus набирає обертів. Після її початку в 2004 році ця програма стала однією з найбільш провідних програм міжнародної мобільності. Акцентуючи увагу на питаннях якості й досконалості, вона робить видатний внесок до популяризації європейської вищої освіти на світовій арені".

 

За словами Комісара ЄС із питань зовнішніх відносин та європейської політики сусідства Беніти Ферреро-Вальднер, "Освіта відіграє вирішальну роль у розвитку країн і в наданні перспективи молодшим поколінням. Підтримуючи академічний обмін між Європою та іншою частиною світу, ми надаємо студентам ВНЗів засіб для кращого формування свого власного майбутнього, для розуміння один одного й поваги один до одного. Отже, Erasmus Mundus є цінним інструментом у справі спорудження та зміцнення мостів в усьому світі."

 

Erasmus Mundus є програмою співробітництва й мобільності у сфері вищої освіти, спрямованою на підвищення якості європейської вищої освіти й розвиток діалогу й розуміння між народами й культурами шляхом співробітництва з країнами, розташованими за межами Європейського Союзу.

 

Erasmus Mundus пропонує магістерські програми та стипендії

В 2009 р. новий потік відібраних студентів і викладачів з усього світу одержать стипендії для навчання або викладання на одній з 103 магістерських програм Erasmus Mundus. Ці програми забезпечені консорціумом кращих вищих навчальних закладів ЄС і передбачають присвоєння визнаного магістерського ступеня з двох/декількох або суміжних дисциплін.

 

Разом ці програми й стипендії відповідають загальним цілям Erasmus Mundus - підвищити якість європейської вищої освіти та сприяти її популяризації у світі.

 

Починаючи з 2009/2010 навчального року 1833 студенти одержать стипендії для навчання протягом одного-двох років на магістерських програмах за власним вибором, разом зі студентами з ЄС. Студенти будуть навчатися в одному або більше університетах, що входять до Магістерського консорціуму. 489 викладачів з видатними академічними досягненнями прибудуть у Європу на менш тривалий строк для проведення викладацької, дослідницької або навчальної діяльності в рамках однієї з магістерських програм Erasmus Mundus.

 

Лауреатами стипендій стали громадяни з 105 країн: найбільш представленою у цьому відношенні є Китай, після якого йдуть Індія, Бразилія, Мексика, Бангладеш, США, Ефіопія, Росія та Індонезія. Викладачі є громадянами з 75 країн; у цій категорії найбільш представленими країнами є США, Китай, Індія, Австралія та Канада.

 

Erasmus Mundus підтримує міжнародні інституціональні партнерства академічної мобільності

В 2009/2010 р. програмою Erasmus Mundus також передбачається фінансування 39 партнерств між вищими навчальними закладами в Євросоюзі та ВНЗами з країн, визначених у рамках політики зовнішнього співробітництва ЄС. Це має на меті сприяти розвитку людських ресурсів і можливостей міжнародного співробітництва між вищими навчальними закладами з країн, що не належать до ЄС, за допомогою "мобільності" - обмінів між Європейським Союзом і цими країнами. У цих партнерствах загалом беруть участь 735 ВНЗів - 349 з ЄС і 386 з інших країн, а основним напрямком діяльності таких партнерств є академічне співробітництво й обмін студентами та викладачами.

 

У 2009/2010 році буде виділено 7624 індивідуальні мобільні гранти для фінансування навчання, досліджень і викладання протягом періоду від трьох місяців до трьох років на бакалаврському, магістратському, докторському й післядокторському рівні, а також для викладацького складу. Завдяки цьому, 1561 громадянин з країн ЄС одержить можливість відвідати партнерські ВНЗи за межами Євросоюзу, а 6063 студенти й викладачі з країн, що не є членами ЄС, зможуть навчатись і працювати в інститутах-партнерах з країн Євросоюзу.

 

Плани на найближче майбутнє

В 2009 р. передбачено початок другого етапу програми Erasmus Mundus, що буде здійснюватися до 2013 р. Програмою будуть враховані успіхи, досягнуті на першому етапі, який тривав з 2004 р. по 2008 р.; при цьому буде продовжено відбір магістерських програм Erasmus Mundus і надання стипендій студентам і викладачам, що досягли видатних академічних результатів.

 

В 2010/2011 навчальному році передбачаються нові елементи: у тому числі, надання стипендій для участі в низці нових докторських програм і грантів для студентів з ЄС на поїздку до університетів, розташованих за межами ЄС, які беруть участь у програмі.

 

Контакти

John Macdonald john.macdonald@ec.europa.eu 

Sophie Andersson sophie.andersson@ec.europa.eu 

Представництво Європейської Комісії в Україні

+32.2.295.52.67

+32.2.295.02.08

http://ec.europa.eu/education/external-relation-programmes/doc72_en.htm 

 

Джерело: www.gurt.org.ua 

 

OSVITA
г.Днепропетровск
(098) 7759847
Информационно Консультационный Центр Освіта - Educational Information & Advising Center OSVITA
изготовление сайта